Jdi na obsah Jdi na menu

Informace o táborech

Organizace tábora
Tábora na Retasu se každoročně zúčastní kolem 230 dětí ve dvou prázdninových turnusech, kde jsou děti rozděleny do několika oddílů, kdy každý oddíl má kolem dvanácti členů a zároveň každý oddíl má i svého oddílového vedoucího. Rozdělení dětí do oddílů se především provádí podle věku, zvlášť chlapci a zvlášť dívky. V případě, že se tábora chtějí společně zúčastnit kamarádi, spolužáci a tito chtějí být spolu v jednom oddíle, pak je důležité, aby rodiče na titulní straně poukazu tento požadavek vyznačili do kolonky "Kamarádi do oddílu".
 
Ubytování
Po dobu tábora jsou děti ubytovány ve dvoupodlažních dřevěných chatkách a v třípatrové zděné budově ve třech až čtyřlůžkových pokojích v blízkosti jednotlivých oddílových vedoucích.
 
Stravování
Stravování pro účastníky táborů je zabezpečeno v jídelně střediska třikrát denně (snídaně, oběd, večeře) s tím, že minimálně dvě jídla jsou teplá  a dále jsou dětem poskytovány dopolední a odpolední svačinky ve formě např. mléčných výrobků, pečiva, ovoce, sladkostí atd.
Strava je dětem připravována profesionálními kuchaři s personálem v moderně zařízené kuchyni splňující příslušné normy a hygienické požadavky.
 
Péče o zdraví
Po celou dobu každého turnusu je přítomen zdravotník a dvě zdravotní sestry. V obci Horní Bečva denně ordinuje dětský lékař, kterému jsou v případě nutnosti předávány složitější onemocnění či úrazy. V případě nemoci jsou děti umístěny do ozdravné klidové místnosti v bungalovech 1. kategorie, kde je o ně postaráno s příkladnou péčí.
 
Program tábora
Táborové činnosti se uskutečňují v rámci jednotlivých oddílů nebo celého tábora, kdy mezi nejoblíbenější činnosti patří táborák, diskotéky, táborová pouť, olympiáda, výlety a další.
 
Budíček je stanoven na 7,00 hod. a večerka na 21,00 hod. Při organizování aktivit, které přesahují stanovenou dobu večerky hlavní vedoucí večerku operativně posune na předem dohodnutou dobu tak, aby si děti z dané akce odnesly ty nejlepší zážitky.
 
Program pro děti předem připravují vedoucí oddílů ve spolupráci s vedením tábora, které zajišťuje celotáborové aktivity. Každý z turnusů má svůj specifický tematický program.
 
Adresa pro doručování pošty
Jméno a příjmení příjemce
Retaso
Horní Bečva 0240
756 57
 
Přehled témat:
Rok 2010
1. turnus: Stroj času
2. turnus: Dakar 2010
 
Rok 2011
1. turnus: Cesta kolem světa za 14 dnů
2. turnus: Ať žijí duchové
 
Rok 2012
1. turnus: Odysseovy cesty
2. turnus: Divoký západ - indiánské léto
 
Rok 2013
1. turnus: Po stopách Julese Vernea
2. turnus: Fantasy na Bečvách
 
Rok 2014
1. turnus: Scotland Yard
2. turnus: Netradiční zimní Bečvanské hry... v létě
 
Rok 2015
1. turnus: Podivuhodné putování vesmírem
2. turnus: Staň se agentem
 
Rok 2016
1. turnus: Hurá na Olympiádu
2. turnus: Tajemství dračího srdce
 
Rok 2017
1. turnus: Superhrdinové na Bečvách
2. turnus: Tajemství osmdesáti ORIZURU
 
Rok 2018
1. turnus: Šmoulové
2. turnus: Putování časem
 
Rok 2019
1. turnus: Dvojí koruna Egypta
2. turnus: Dobrodružství v džungli